تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ در چیست؟ ممکن است این پرسش پس از اطلاع از مفهوم دیجیتال بلیدینگ برای شما نیز ایجاد شده باشد. پیش از بررسی تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ در ابتدا به معرفی این دو روش می پردازیم و سپس با جزئیات بیشتری، تفاوت ها، مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم.

تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ چیست و چرا دیجیتال بلیدینگ تکنیک برتر است؟

تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ شامل چه مواردیست؟

بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ در موارد مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند که در ادامه به صورت کامل به بررسی هر یک میپردازیم. این دو روش در مواردی همچون میزان ماندگاری، عوارض و معایب پوستی، کاربرد ها، روش انجام و… با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. اما پیش از بررسی این تفاوت ها به بررسی چیستی بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ میپردازیم. ابتدا ببینیم دیجیتال بلیدینگ چیست

دیجیتال بلیدینگ چیست؟

دیجیتال بلیدینگ جدیدترین متد در آرایش دائم است که برای اولین بار توسط آمیا معرفی شد. در این روش از دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا و کارتریج های آن با قطر سوزن نانو استفاده می شود. در دیجیتال بلیدینگ رنگدانه ها از طریق ایجاد منافذ بسیار ظریف در عمق مناسب پوست (بین درم و اپیدرم) تزریق می شوند. نتیجه نهایی که از دیجیتال بلیدینگ بدست می آید به دلیل ظرافت بی نظیر سوزن های نانو، بسیار طبیعی بوده و دیجیتال بلیدینگ را به بهترین گزینه برای انجام آرایش دائم تبدیل می نماید.

تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ چیست و چرا دیجیتال بلیدینگ تکنیک برتر است؟
تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ چیست و چرا دیجیتال بلیدینگ تکنیک برتر است؟

بلیدینگ چیست؟

بلیدینگ سنتی روشی است که در آن با کشیدن یک تیغ روی سطح پوست و باز شدن بافت پوست، تزریق رنگدانه انجام می شود. در این روش نیز با استفاده از تیغ میتوان خطوط بسیار ظریفی مانند تارهای مو روی ابروها ایجاد کرد و نتایج ظریف و طبیعی بدست آورد. اما بلیدینگ سنتی در کنار زیبایی، خطراتی هم به همراه دارد. در این روش تنها عاملی که عمق نفوذ تیغ در بافت پوست را کنترل می نماید فشار دست فرد بوده و احتمال خطا در آن و نفوذ به لایه های عمیق تر پوست وجود دارد.

میزان ماندگاری در دیجیتال بلیدینگ و بلیدینگ چه تفاوتی دارد؟

در بلیدینگ چون برای تزریق رنگدانه بافت پوست پاره می شود، خونریزی در حین کار اتفاق افتاده و مقدار زیادی از رنگدانه با خون از بافت پوست خارج شده و غلظت مناسبی از رنگدانه بعد از اتمام کار در پوست باقی نمی ماند. به دلیل غلظت کم رنگدانه های باقی مانده در پوست، این رنگدانه ها در مدت زمان کوتاهی توسط سیستم ایمنی بدن دفع می شوند و در نهایت در مدت زمان کوتاهی بین ۱ تا ۱۰ ماه رنگدانه ها کاملاً محو خواهند شد.

اما در دیجیتال بلیدینگ به دلیل تزریق رنگدانه توسط کارتریج، آسیبی به پوست وارد نشده و در حین کار خونریزی نخواهیم داشت. به همین دلیل رنگدانه هایی که در بافت پوست قرار گرفته اند از پوست خارج نشده بعد از اتمام کار غلظت مناسبی از رنگدانه در پوست باقی می ماند. غلظت بیشتر رنگدانه های باقی مانده، زمان طولانی تری هم برای دفع توسط سیستم دفاعی بدن نیاز دارد، در نتیجه ماندگاری دیجیتال بلیدینگ بیشتر از بلیدینگ بوده و حدود ۶ ماه تا ۲ سال می باشد.

ایجاد اسکار پوستی از عوارض بلیدینگ

بلیدینگ در نگاه اول برای افراد می تواند کار جذابی باشد چون نتایج طبیعی و زیبایی را بدست می دهد. اما در کنار این زیبایی کوتاه مدت بلیدینگ می تواند باعث ایجاد جای زخم و اسکار شود و به زیبایی چهره آسیب بزند.

در بلیدینگ به دلیل پاره شدن بافت پوست توسط تیغ، امکان بازسازی کامل پوست وجود ندارد و جای زخم یا اسکار روی پوست به صورت خطوط ظریف و فرورفته باقی می ماند. اسکار های باقی مانده قابلیت رنگ پذیری هم ندارند و دیگر با هیچ روشی امکان کاشت رنگدانه در اسکارها وجود ندارد.

پاره شدن بافت پوست از عوارض بلیدینگ

یکی دیگر از معایب بلیدینگ صدای دلخراش آن حین کار می باشد. اگر تا به حال بلیدینگ انجام داده باشید قطعا صدای کشیده شدن تیغ و پاره شدن پوست توسط تیغ را شنیده اید. این صدا حس نا خوشایندی را ایجاد می کند و به همین دلیل این افراد علاقه ای به انجام مجدد بلیدینگ ندارند.

در دیجیتال بلیدینگ حرکت سوزن داخل پوست صدایی ایجاد نمی کند و تنها صدایی که فرد می شنود صدای دستگاه می باشد. از آنجایی که صدای دستگاه های آمیا بسیار کم بوده در دیجیتال بلیدینگ، فرد هیچ صدای آزار دهنده و دلخراشی را تجربه نخواهد کرد.

تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ چیست و چرا دیجیتال بلیدینگ تکنیک برتر است؟

تفاوت بلیدینگ و دیجیتال بلیدینگ : کاربرد های این دو روش

بلیدینگ فقط برای آرایش دائم ابروها قابل استفاده می باشد چون با تیغ بلید فقط می توان خطوط مانند تار مو را روی پوست ایجاد کرد و امکان انجام آرایش دائم لب و چشم با تیغ بلید وجود ندارد. اما در دیجیتال بلیدینگ با استفاده از دستگاه آمیا میتوان خطوط ظریف و انواع سایه ها را ایجاد کرد به همین دلیل تمام تکینک های آرایش دائم ابرو، چشم و لب با دیجیتال بلیدینگ قابل اجرا می باشد.

در آخر با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت دیجیتال بلیدینگ به دلیل ماندگاری بیشتر، عدم آسیب به پوست و کاربردهای بیشتر قابل مقایسه با بلیدینگ نبوده و پیشنهاد می گردد به جای انتخاب روشی پر ریسک مانند بلیدینگ، روشی ایمن و زیبا مانند دیجیتال بلیدینگ را انتخاب نمایید.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

القائمة