میکروپیگمنتیشن لب چیست و چگونه انجام میشود؟

میکروپیگمنتیشن لب چیست ؟ برای پاسخ به این سوال باید این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید. اگر می خواهید همیشه زیبا به نظر برسید، وقت آن رسیده که آرایش همیشگی خود را تغییر بدهید. رنگ لب ها معمولا تاثیر زیادی بر شادابی چهره دارد. خیلی از خانم ها بعد از پاک کردن رژ لب احساس می کنند چهره رنگ پریده ای دارند. یکی از راه حل های مناسب برای داشتن لب هایی خوشرنگ و چهره شاداب در تمام طول روز میکروپیگمنتیشن لب است.

امروزه طیف وسیعی از پیگمنت های لب در بازار عرضه شده که با توجه به سلیقه و تناژ رنگ صورت می توانید رنگ مناسب لب های خود را انتخاب کنید. اما، برای کسب بهترین نتیجه، قبل از تصمیم گرفتن برای انجام میکروپیگمنتیشن لب، حتما با یک پیگمنتر حرفه ای مشورت کنید تا شما را در انتخاب رنگ و طرح مناسب برای آرایش دائمی لب راهنمایی کند.

میکروپیگمنتیشن لب چیست

اگر معمولا لب های رنگ پریده ای دارید و ترجیح می دهید همیشه ظاهری طبیعی داشته باشید می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی لب نزدیک باشد. اما اگر ترجیح می دهید رنگ لب شما پررنگتر و یا روشنتر از حالت طبیعی لب باشد برای انتخاب رنگ حتما با یک پیگمنتر حرفه ای مشورت کنید تا رنگ مناسب تناژ صورت و رنگ اصلی لب ها را برای شما انتخاب کند.

معمولاً رنگ خود لب ها در نتیجه ی پیگمنتی که انتخاب می کنید بسیار مؤثر است و ترکیب رنگ خود لب و پیگمنت، نتیجه نهایی را تعیین می کند. در این زمینه هم یک پیگمنتر حرفه ای و با تجربه می تواند رنگ نهایی پیگمنت را با توجه به تناژ لب های شما حدس بزند. بعد از انجام میکروپیگمنتیشن برای زیباتر شدن لب ها می توانید از برق لب هم استفاده کنید.

میکروپیگمنتیشن لب چیست و روش انجام میکروپیگمنتیشن لب به چه صورت است

انتخاب بهترین طرح برای میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب را می توانید بر روی خط لب یا تمام لب انجام دهید. اگر میکروپیگمنتیشن خط لب را ترجیح می دهید، تنها در صورتی این کار را انجام دهید که رنگ انتخابی شما به رنگ طبیعی لب ها و تناژ صورت بسیار نزدیک باشد. در غیر این صورت اگر رنگی روشن تر یا تیره تر را مد نظر دارید بهتر است تمام لب را میکروپیگمنتشن انجام دهید.

اگر لب های باریکی دارید و می خواهید با انجام میکرپیگمنتیشن لب ها بزرگتر به نظر برسند، تمام لب را میکروپیگمنتیش انجام دهید. در این حالت اگر پیگمنتر شما بسیار حرفه ای باشد می تواند میکروپیگمنتیشن را روی خطوط خارجی لب هم انجام دهد. در آخر قبل از انجام میکروپیگمنتیشن از پیگمنتر بخواهید که طرح مورد نظر را با مداد روی لب بکشد و بعد از اطمینان از زیبایی طرح و تناسب آن با چهره، میکروپیگمنتیشن را شروع کنید.

میکروپیگمنتیشن لب چیست و روش انجام میکروپیگمنتیشن لب به چه صورت است

ترمیم پوست پس از میکروپیگمنتیشن لب

چند روز بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لایه سطحی لب شروع به بلند شدن می کند. پوسته پوسته شدن لب معمولا تا یک هفته ادامه دارد. در این مدت زمان باید صبر کنید تا این پوسته ها به صورت طبیعی بریزد و هیچگاه آن ها را با دست جدا نکنید. بعد از این مرحله تا 8 هفته رنگ پیگمنت های کاشته شده در لب تغییر می کند.

اگر در شرایطی باشید که دمای بدن بالا باشد (مثلاً هنگام دوش گرفتن) رنگدانه ها پررنگتر به نظر می رسند و اگر در شرایط آب و هوایی سرد باشید، رنگدانه کمرنگ تر به نظر می رسند. بعد از هشت هفته رنگ و طرح پیگمنتها روی لب ثابت می شود و در این زمان اگر میگروپیگمنتیشنی که انجام داده اید نیاز به اصلاح دارد می توانید مرحله ترمیم را انجام دهید.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن لب چیست

  • قبل از انجام میکروپیگمنتیشن اگر سابقه تبخال دارید حتما به پیگمنتر اطلاع دهید تا با مصرف داروهای مناسب بعد از فرآیند، دچار تبخال نشوید.
  • بعد از انجام میکروپیگمنتیشن از ویتامین A و یا کرم هایی که ترمیم پوست را بهبود می بخشند استفاده کنید.
  • همیشه از بالم لب های حاوی ترکیبات ضد آفتاب استفاده کنید. به این دلیل که پیگمنتهای آرایش دائم در صورتی که در معرض نور آفتاب قرار بگیرند سریع تر کمرنگ می شوند.
  • رنگ میکروپیگمنتیشن لب بعد از 7 تا 10 سال کمرنگ می شود. بعد از این مدت باید دوباره فرایند ترمیم را انجام دهید.

دیگر مقالات آموزشی آمیا

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

القائمة