دیجیتال بلیدینگ لب چیست و چه ویژگی هایی دارد

دیجیتال بلیدینگ لب چیست . این سوالیست که در این مقاله به آن پاسخ داده خواهد شد. شاید ندانید که لب های کبود، تیره یا بی رنگ را به راحتی می توان به لب هایی خوش رنگ و زیبا تغییر داد. راه حل ساده این تغییر طبیعی، دیجیتال بلدینگ لب است.

دیجیتال بلیدینگ لب چیست

دیجیتال بلیدینگ لب، روشی است که در آن با استفاده از دستگاه آمیا و کارتریج های میکروپیگمنتیشن با قطر سوزن نانو، کاشت رنگدانه هایی متناسب با رنگ لب، داخل بافت پوست لب انجام می شود.

رنگدانه های کاشته شده در لب در ابتدا پر رنگ بوده اما بعد از ۵ روز تا یک هفته رنگی طبیعی و ملایم روی لب ها باقی می گذارد و ظاهری بسیار طبیعی و زیبا به لب ها می بخشد. نتیجه این کار ماندگاری خوبی داشته و معمولاً ۱ تا ۳ سال باقی می ماند.

دیجیتال بلیدینگ لب چیست

دیجیتال بلیدینگ لب چه کاربرد هایی دارد؟

دیجیتال بلیدینگ لب ها، هم برای ایجاد زیبایی طبیعی و هم برای اصلاح رنگدانه و همچنین مشکلات ظاهری لب ها کاربرد دارد. با دیجیتال بلیدنگ لب می توانید رژ لبی همیشگی و ملایم داشته باشید که همیشه روی لب های شماست و ظاهری شاداب به چهره شما می بخشد. همچنین اگر لب های کبود یا بی رنگی داشته باشید یا فقط بخشی از لب های شما کبود باشد می توانید با دیجیتال بلیدینگ لب، کبودی و بی رنگی لب ها را کاملاً برطرف کنید و لب هایی با پیگمنت های خوش رنگ و زیبا داشته باشید.

دیجیتال بلیدینگ لب برای افرادی که عدم تقارن در لب ها دارند یا در اثر زخم و بخیه لب های آنها دچار عدم تقارن شده نیز مناسب می باشد و با کاشت رنگدانه در قسمت های نا متقارن و جای زخم و بخیه میتوان لب هایی متقارن، زیبا و طبیعی داشت.

نکات بهداشتی در حین کار دیجیتال بلیدینگ برای لب

پوست لب ها در مقایسه با سایر قسمت های صورت، نازک تر بوده و از آنجایی که لب ها به مخاط دهان هم نزدیک هستند، رعایت نکات بهداشتی در دیجیتال بلیدینگ لب ها از اهمیت بالایی برخودار می باشد. برای دیجیتال بلیدینگ لب ها نیز می بایست از دستگاه استاندارد و ایمن که دارای ممبران بوده و از back flow جلوگیری می کند استفاده نمایید.

همچنین تمام ملزومات دیجیتال بلیدینگ لب می بایست استریل باشد. برای اطمینان بیشتر از پیگمنتر بخواهید تا ملزومات یکبار مصرف را در حضور خودتان باز نماید. در مورد دستگاه و وسایلی که یکبار مصرف نیستند هم، پیگمنتر باید تمام سطوح را قبل و بعد از دیجیتال بلیدینگ با محلول های مناسب ضدعفونی نماید تا امکان انتقال هیچ گونه آلودگی به فرد مراجعه کننده نباشد. در صورت انتقال آلودگی به پوست لب ها، احتمال عفونت در لب ها و آسیب به زیبایی لب ها وجود دارد.

دیجیتال بلیدینگ لب چیست

میزان ماندگاری دیجیتال بلیدینگ لب چقدر است؟

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ لب در مقایسه با ابروها بیشتر بوده و معمولا ً نتیجه نهایی دیجیتال بلیدینگ لب ها بین ۱ تا ۳ سال باقی می ماند. ماندگاری دیجیتال بلیدینگ به تکنیک، دستگاه و رنگ مورد استفاده و همچنین ویژگی های پوست و مراقبت های بعد از آن نیز بستگی دارد. پوست لب در مقایسه با پوست صورت در قسمت ابروها یا چشم ها نازک تر بوده، به همین دلیل پیگمنتر باید مهارت لازم برای انجام دیجیتال بلیدینگ لب و تشخیص لایه پوستی مناسب برای کاشت رنگ را داشته باشد. در صورتی که پیگمنتر ماهر نباشد و از تکنیک و دستگاه مناسب استفاده نکند، احتمال ایجاد کبودی و زخم در پوست وجود دارد. بنابراین برای انجام دیجیتال بلیدینگ در انتخاب پیگمنتر حتما دقت کنید و فرد مناسب را انتخاب نمایید.

دیجیتال بلیدینگ لب چیست

مراقبت های بعد از دیجیتال بلیدینگ در لب

لب ها نسبت به سایر قسمت های صورت حساس تر بوده به همین دلیل مراقبت های بعد از دیجیتال بلیدینگ لب ها نیز می بایست کاملاً، رعایت شود. یکی از کارهای مهمی که می بایست قبل از انجام دیجیتال بلیدینگ لب انجام دهید مصرف قرص ضد تبخال آسیکلوویر است. بهتر است از یک روز قبل از انجام دیجیتال بلیدینگ ابرو مصرف آسیکلوویر را شروع کرده و تا ۳ روز بعد ادامه دهید. بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ، حتما لب ها را با ویتامین A چشمی چرب نمایید و اصلاً اجازه ندهید پوست لب ها خشک شود.

تا ۳ روز بعد از دیجیتال بلیدینگ لب، نباید دخانیت استعمال نمایید و لب ها را در معرض آب قرار ندهید. یکی دو روز بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ با ترمیم پوست لب، لایه رویی لب ها شروع به پوسته ریزی کرده، که به هیچ وجه نباید با دست این پوسته ها را جدا کنید، به پوست اجازه دهید تا کاملاً ترمیم شود و پوسته ها به صورت طبیعی بریزند. بعد از پوسته ریزی، رنگی کاملاً طبیعی و زیبا روی لب های شما باقی می ماند و لب هایی زیبا و شاداب خواهید داشت.

دیگر مقالات آموزشی آمیا

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

القائمة