دیجیتال بلیدینگ ابرو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اگر ابروهای کم پشت یا نامتقارن دارید و یا بخشی از ابروهایتان بر اثر زخم، بخیه و یا ریزش مو خالی شده، دیجیتال بلیدینگ ابرو بهترین انتخاب برای شماست تا زیبایی طبیعی چهره خود را زیباتر کنید. در ادامه به بررسی تکنیک دیجیتال بلیدینگ برای ابرو ها میپردازیم. پس از هر چیزی ابتدا باید بدانید که دیجیتال بلیدینگ چیست

دیجیتال بلیدینگ ابرو چیست؟

دیجیتال بلیدینگ ابرو یکی از جدیدترین روش های آرایش دائم بوده که در حال حاضر فقط با دستگاه و کارتریج های آمیا قابل اجرا می باشد. دیجیتال بلیدینگ روشی است که در آن خطوطی ظریف تر از تار مو را می توان در ابرو ها با کاشت رنگدانه توسط دستگاه ایجاد کرد.

 این روش به ایجاد خطوط ظریف محدود نمی شود و با استفاده از آن می توان سایه پودری و طبیعی نیز در ابروها ایجاد کرد. برخی از افراد هم ترکیبی از خطوط و سایه در ابروها را ترجیح می دهند که این مدل تکنیک تلفیقی هم نامیده می شود. نتایجی که از دیجیتال بلیدینگ ابرو بدست می آید بسیار طبیعی و زیبا بود و بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

دیجیتال بلیدینگ ابرو چیست و چه ویژگی هایی دارد و چطور انجام میشود؟

دیجیتال بلیدینگ ابرو چه کاربرد هایی دارد؟

دیجیتال بلیدینگ ابرو کاربرد های متنوعی از زیبایی تا اصلاح نواقص ابرو دارد. کم پشت بودن ابروها، عدم تقارن، جای زخم و بخیه از مواردی است که می توان برای اصلاح آن ها، دیجیتال بلیدینگ انجام داد. دیجیتال بلیدینگ برای ایجاد ابرو در افرادی که به دلیل بیماری هایی مانند آلوپسی و سرطان دچار ریزش ابرو شدند نیز مناسب است.

نتایجی که از دیجیتال بلیدینگ به دست می آید بسیار طبیعی بوده و حتی برای افرادی که ابروهای بسیار کم پشتی دارند با استفاده از دیجیتال بلیدینگ می توان طرحی مانند ابروهای طبیعی ایجاد کرد که ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری داشته باشد.

دیجیتال بلیدینگ ابرو چیست و چه ویژگی هایی دارد و چطور انجام میشود؟

ضرورت استفاده از ملزومات استریل در دیجیتال بلیدینگ

نکته مهم دیگر در آرایش دائم، استفاده از کارتریج استریل می باشد. در صورتی که کارتریج استریل و یکبار مصرف نباشد، آلودگی های کارتریج به داخل پوست و خون مراجعه کننده منتقل شده و باعث ایجاد عفونت در پوست می شود.

همچنین تمام وسایلی که در کار آرایش دائم استفاده می شود باید استریل و یک بار مصرف باشند. در مورد دستگاه و لوازمی که یکبار نیستند نیز باید تمامی وسایل با استفاده از ضدعفونی کننده، قبل و بعد از هر مراجعه کننده استریل شود تا آلودگی محیط به مراجعه کننده منتقل نشود.

نکات بهداشتی و ایمنی و شرایط دستگاه دیجیتال بلیدینگ

اولین نکته مهم در آرایش دائم دستگاه و ملزومات مورد استفاده است. اکثر دستگاه هایی که در آرایش دائم استفاده می شوند دارای کارتریج های فنری هستند و در کارتریج های فنری امکان برگشت خون و لنف به داخل هندپیسِ دستگاه وجود دارد. خون و لنفی که وارد هندپیس شده در حین کار برای نفر بعدی وارد کارتریج شده و از کارتریج وارد پوستِ مراجعه کننده بعدی می شود. در این حالت در صورتی که یکی از مراجعه کنندگان به بیماری واگیر مثل ایدز مبتلا باشد امکان انتقال بیماری به سایر مراجعه کنندگان وجود دارد.

به این فرایند بازگشت خون و لنف به داخل هندپیس، back flow یا جریان برگشتی می گویند. در حال حاضر تنها دستگاهی که از back flow جلوگیری می کند، دستگاه آمیا است که در کارتریج های آن به جای فنر از غشایی به نام ممبران استفاده شده است. این غشاء از انتقال خون و لنف به داخل هند پیس و در نتیجه انتقال بیماری جلوگیری می نماید.

اگر قصد انجام آرایش دائم با هر روشی را دارید باید به موارد بهداشتی حتما توجه کنید. در تمام روش های آرایش دائم، پوست و خون با دستگاه و یا ابزار مورد استفاده در تماس بوده و نیاز به رعایت بهداشت کامل در قبل، حین و بعد از انجام آرایش دائم می باشد.

میزان ماندگاری دیجیتال بلیدینگ ابرو چقدر است؟

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ در صورتی که با تکنیک و مهارت کافی اجرا شده باشد بین ۶ ماه تا ۲ سال می باشد. مدت زمان ماندگاری دیجیتال بلیدینگ علاوه بر تکنیک و مهارت پیگمنتر به نوع پوست فرد و مراقبت های بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ نیز بستگی دارد.

 ماندگاری دیجیتال بلیدینگ در پوست های چرب، کمتر از پوست های خشک و معمولی می باشد و پیگمنت های کاشته شده در پوست های چرب در زمان کوتاه تری از بدن دفع می شوند و نتیجه دیجیتال بلیدینگ در این پوست ها سریع تر کم رنگ می شود.

دیجیتال بلیدینگ ابرو چیست و چه ویژگی هایی دارد و چطور انجام میشود؟

چه عواملی در ماندگاری دیجیتال بلیدینگ ابرو موثر است؟

علاوه بر چربی پوست مراقبت های بعد از دیجیتال بلیدینگ در زمان ماندگاری تاثیر دارد. در روزهای اول بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ نباید ابروها را زیاد چرب کرد. تنها در صورت احساس  خشکی در پوست اطراف ابروها میتوان روزی یکبار از ویتامین A چشمی روی ابروها استفاده کرد. همچنین بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ نباید ابروها در معرض آب قرار بگیرند.

از آنجایی که رنگ های دیجیتال بلیدینگ محلول در آب هستند و تا سه روز بعد از دیجیتال بلیدینگ هنوز بافت پوست کامل ترمیم نشده، در صورتی که رنگدانه های کاشته شده در معرض آب قرار بگیرند احتمال ریزش رنگ وجود دارد که در این صورت رنگدانه کمتری در پوست باقی مانده که در مدت زمان کمتری از پوست دفع می شود.

همچنین بعد از دیجیتال بلیدینگ عوامل دیگری مانند در معرض آفتاب قرار گرفتن، استخر رفتن، برنزه کردن و … نیز در ماندگاری رنگدانه ها در پوست تاثیر دارد و ممکن است باعث کوتاه شدن ماندگاری دیجیتال بلیدینگ شود.

تمامی نکاتی که ذکر شد، مواردی مهمی هستند که قبل و بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ ابرو و یا هر روشی از آرایش دائم باید در نظر بگیرید و حتما از رعایت آنها مطمئن شوید تا به سلامتی خود آسیب نزنید.

دیگر مقالات آموزشی آمیا

1 تعليق واحد. Leave new

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

القائمة