جلوگیری از انتقال هپاتیت با میکرویپیگمنتیشن چگونه است؟ حدود ۷۰ درصد از مبتلایان به بیماری هپاتیت B در کشور شناسایی نشده اند. بر اساس اعلام رسمی رئیس شبکه هپاتیت کشور، در ایران حدود ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ نفر مبتلا به هپاتیت B و حدود  ۱۸۶٫۰۰۰ نفر به هپاتیت C  مبتلا هستند. قابل ذکر است که هپاتیت ویروسی شامل انواع مختلف D ,C ,B ,A  و E است که نوع B و C آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. رییس شبکه هپاتیت کشور گفت: بیماران مبتلا به سیروز کبدی باید از علائم و خطراتی که آنها را تهدید می‌کند، آگاهی داشته باشند تا بتوانند اقدامات صحیح را در راستای کنترل و برخورد با بیماری‌شان به عمل آورند.

پیشگیری از انتقال هپاتیت با تاتو ، چرا و چگونه؟

هپاتیت یک بیماری ویروسی است که کبد را درگیر می کند. این بیماری انواع مختلفی دارد که در این میان هپاتیت نوع B و C، به دلیل عوارض و شدت، اهمیت بیشتری دارند. اکثر مبتلایان به هپاتیت، از بیماری خود آگاه نبوده و می توانند ناقل بیماری باشند. افرادی که با خون انسان و سوزن سر و کار دارند، مانند پزشکان، جراحان، کادر درمان و پیگمنتران، بیش از دیگران در معرض ابتلا به هپاتیت قرار دارند. این افراد می توانند با رعایت اصول ایمنی و بهداشت مانند تعویض کاتریج های استریل یکبار مصرف و بهداشتی برای هر مراجعه کننده و  استفاده از دستکش  مناسب، گامی مهم در حفظ سلامت خود و جامعه بردارید.

راه های انتقال بیماری هپاتیت چه مواردی هستند؟

بر اساس مطالعات انجام شده انتقال این بیماری بیشتر از طریق تزریق غیر ایمن، اعتیاد، رفتار جنسی پر خطر، خالکوبی و تاتو غیر بهداشتی و حجامت غیر بهداشتی صورت می گیرد. گروه‌ های دیگر مردم نیز همانند بیماران هموفیلی، بیماران دیالیزی، کارکنان مراکز بهداشتی-درمانی، افراد دارای شرکای جنسی متعدد و معتادان تزریقی نیز درصد بالایی از احتمال ابتلاء به ویروس هپاتیت B را به خود اختصاص می‌دهند که این احتمال از طریق راه های فوق ایجاد میشود.

بررسی میزان انتقال هپاتیت با تاتو

یکی از راه‌های انتقال هپاتیت، خون است. هر وسیله‌ای که هنگام استفاده از آن خونریزی رخ دهد، می‌تواند باعث انتقال هپاتیت شود و در تاتو و میکروپیگمنتیشن هم از سوزن استفاده می‌شود و احتمال خونریزی وجود دارد. اگر سوزنی که استفاده شده آلوده باشد فرد را به ویروس آلوده می‌کند. به همین منظور برای جلوگیری از انتقال این بیماری خطرناک در تاتو و میکروپیگمنتیشن، همه وسایلی که در آرایشگاه استفاده می‌شوند باید استریل شوند و وسایلی مانند سوزن، کارتریج و تیغ باید یکبار مصرف باشند.

تاثیر دستگاه میکروپیگمنتیشن استاندارد در سرایت ویروس هپاتیت

همچنین در برخی دستگاه های میکروپیگمنتیشن و تاتو، بازگشت خون و لنف به داخل دستگاه باعث انتقال بیماری های خطرناک از فرد مبتلا به فرد سالم می شود. در این مورد؛ حتی اگر از سوزن های استریل و یکبار مصرف استفاده شود، انتقال خون و لنف به داخل دستگاه و بازگشت آن به سوزن هنگام انجام تاتو و میکروپیگمنتیشن برای نفر بعدی، باعث انتقال این بیماری میشود.

با توجه موارد ذکر شده، قبل از انجام میکروپیگمنتیشن از استریل بودن وسایل و ایمن بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید تا سلامتی را فدای زیبایی نکنید. بیایید با رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن در حفظ سلامت خود و جامعه گامی مهم و موثر برداریم.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

القائمة