همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب یکی دیگر از کاربردهای آرایش دائم است که در آن با کاشت رنگدانه استاندارد با استفاده از دستگاه ایمن می توان رنگدانه هایی زیبا و طبیعی، در لب ها ایجاد نمود. آرایش نیمه دائم لب نیز با تکنیک های متنوعی از جمله رژلب، خط و سایه لب، ۳Dlip (سه بعدی لب)، nude lip و … انجام می گردد و نتیجه آن معمولا ۱ تا ۳ سال ماندگاری دارد. البته لازم به ذکر است که با توجه به مدل لب فرد و سلیقه او، می توان از تکنیک های مختلف برای میکروپیگمنتیشن استفاده نمایید.

میکروپیگمنتیشن لب چیست و چه کاربردی دارد؟

میکروپیگمنتیشن لب برای افرادی که به محصولات آرایشی حسایت دارند و نمی توانند به مدت طولانی از رژ لب استفاده کنند مناسب است. همچنین افرادی که تمایل دارند همیشه رژلبی طبیعی و زیبا داشته باشند هم می توانند آرایش دائم انجام دهند. اما میکروپیگمنتیشن لب کاربردهای مهمتری هم دارد!

برای مثال، افرادی که لب های تیره، کبود یا بی رنگ دارند به راحتی می توانند با انجام این کار، برای همیشه تیرگی و کبودی لب ها را برطرف کنند. همچنین افراد لب شکری و یا افراد که تقارن لب های آنها در اثر زخم، سوختگی و شکستگی از بین رفته است، با میکروپیگمنتیشن لب می توانند ناقرینگی لب ها را اصلاح نمایند.

بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن برای انجام آرایش دائم لب ها

برای انجام آرایش نیمه دائم لب بهتر است از دستگاه آمیا استفاده نمایید. دستگاه های آمیا دارای استاندرادهای پزشکی مانند CE و ISO13485 هستند. همچنین با دستگا های آمیا می توانید عمق نفوذ سوزن را تنظیم نمایید و با اطمینان از عدم آسیب به پوست مراجعه کننده، میکروپیگمنتیشن را انجام دهید.

میکروپیگمنتیشن لب چیست و چه کاربردی دارد - همه چیز در مورد آرایش دائم لب

کارتریج میکروپیگمنتیشن مناسب برای انجام آرایش دائم لب ها

برای میکروپیگمنتیشن لب می توانید از کارتریج های آمیا تک سر، سه سر، چهار سر و پنج سر استفاده نمایید. انتخاب هر کدام از این کارتریج ها به نوع پوست فرد و مهارت پیگمنتر بستگی دارد. کارتریج های ۳micro ، ۳out line ، ۴ flat ،۳slope و ۵  slope از جمله کارتریج هایی است که می توانید برای انجام کار لب به کار ببرید. همچنین سری دیجیتال بلیدینگ آمیا شامل nano n2 ، ۳nano slope و ۵ nano slope نیز برای میکروپیگمنتیشن لب به خصوص سایه های پودری و یا پیکسلی پیشنهاد می گردد.

رنگ های میکروپیگمنتیشن مناسب برای آرایش لب

برای آرایش نیمه دائم لب می توانید از رنگ های آمیا سری Organic و Evolution استفاده نمایید. تمامی رنگ های آمیا مطابق ResAp (2008)1 با استفاده از مواد اولیه دارویی ساخته شدند و به هیچ وجه به پوست آسیب نمی زنند.

در صورتی که از رنگ های تقلبی و یا غیر استاندارد برای میکروپیگمنتیشن استفاده نمایید، می توانید آسیب های جبران ناپذیری در زیبایی و سلامت مراجعین خود ایجاد نمایید. رنگ های تقلبی و غیر استاندارد، استریل نبوده و با ایجاد عفونت و حساسیت باعث ایجاد زخم هایی در لب می شوند که ممکن است جای این زخم ها برای همیشه روی صورت باقی بماند.

در مورد انتخاب ترکیب رنگ مورد استفاده نیز باید دقت بالایی داشته باشید. برای افرادی که لب های تیره ای دارند و یا رنگدانه لب های آن ها سرد است، به هیچ وجه نباید از رنگ های تیره و با تناژ سرد استفاده نمایید، در این حالت ممکن است باعث ایجاد کبودی در لب های فرد شوید.

میکروپیگمنتیشن لب چیست و چه کاربردی دارد - همه چیز در مورد آرایش دائم لب

میزان ماندگاری در انجام آرایش نیمه دائم لب

ماندگاری نتیجه میکروپیگمنتیشن لب معمولا بین ۱ تا ۳ سال بوده و به عواملی مانند کیفیت دستگاه و رنگ، تکنیک و مهارت پیگمنتر، نوع پوست فرد و مراقبت های صحیح بعد از میکروپیگمنتیشن بستگی دارد. دستگاه های غیر استاندارد معمولاً در حین کار آسیب زیادی به پوست می زنند و همین آسیب، باعث خون ریزی در لب ها و خروج رنگدانه از پوست شده و در نتیجه ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب کمتر می شود.

کیفیت رنگدانه ها نیز اثر مستقیم بر ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب دارد. رنگ های لب آمیا، عاری از سرب و مواد نگهدارنده بوده و در عین حال ماندگاری بالایی دارند. در صورتی که برای افزایش ماندگاری در بسیاری از رنگ های غیر استاندارد، از سرب و مواد نگهدارنده استفاده می شود. این ترکیبات در طولانی مدت آسیب جبران ناپذیر در فرد ایجاد نموده و منجر به بیماری هایی از جمله سرطان، نارسایی کبدی، بیماری های کلیوی و … می گردد.

مراقبت های بعد از آرایش دائم لب

مراقبت های بعد از انجام کار نیز اهمیت بالایی دارد. از آنجایی که پوست لب ها در مقایسه با سایر نواحی صورت،نازک تر بوده، در صورتی که مراقبت های لازم را انجام ندهید، امکان ایجاد تبخال و یا عفونت لب ها وجود دارد.

بعد از میکروپیگمنتیشن، از آب زدن به لب ها، استعمال دخانیات و یا استفاده از مواد آرایشی اجتناب نمایید و حتما با توجه به پیشنهاد پیگمنتر از داروهای ضد تبخال استفاده نمایید.

فراموش نکنید که مهارت و تکنیک پیگمنتر نیز یکی از عوامل مؤثر در نتیجه کار می باشد و برای بدست آوردن نتیجه ای زیبا، طبیعی و ماندگار می بایست پیگمنتر آموزش های استاندارد و تخصصی را گذرانده باشد.

میکروپیگمنتیشن لب چیست و چه کاربردی دارد - همه چیز در مورد آرایش دائم لب

دیگر مقالات آموزشی آمیا

القائمة