همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن چشم

یکی دیگر از کاربردهای پرطرفدار آرایش دائم، میکروپیگمنتیشن چشم است. در میکروپیگمنتیشن چشم با کاشت رنگدانه استاندارد توسط دستگاه ایمن در اطراف چشم، می توان آرایشی نیمه دائم و طبیعی در چشم ها ایجاد نمود. برای میکروپیگمنتیشن چشم از تکنیک های بن مژه، خط چشم و یا سایه چشم (آیشیدینگ) استفاده می گردد که این تکنیک ها متناسب با فرم چهره و سلیقه فرد انتخاب می شوند.

چرا انجام میکروپیگمنتیشن چشم مهم است؟

میکروپیگمنتیشن چشم برای افرادی که چشم آن ها به مواد آرایشی حساسیت داشته و نمیتوانند از خط چشم های روزانه استفاده کنند، انتخاب مناسبی می باشد.

همچنین برای خانم های کارمند که علاقه دارند همیشه خط چشمی طبیعی و زیبا داشته باشند اما زمان کافی برای آرایش ندارند، مناسب است.

آرایش دائم چشم ها برای خانم های ورزشکار هم گزینه مناسبی می باشد. چون میکروپیگمنتیشن چشم، با تعریق و یا در اثر تماس با آب پاک نشده و روی صورت باقی می ماند.

میکروپیگمنتیشن چشم چیست | میکروپیگمنتیشن خط چشم | آموزش میکروپیگمنتیشن خط چشم

برای افرادی که فرم چشم های افتاده و رو به پایین دارند نیز، میکروپیگمنتیشن چشم ها گزینه مناسبی بوده و با این روش می توانند فرم چشم ها را اصلاح نمایند. همچنین برای افرادی که تاتو قدیمی و پخش شده دارند، با استفاده از تکنیک سایه چشم (آیشیدینگ) می توان خط چشم قدمی و پخش شده را به سایه ای طبیعی و زیبا تبدیل نمود.

میکروپیگمنتیشن چشم چیست | میکروپیگمنتیشن خط چشم | آموزش میکروپیگمنتیشن خط چشم

میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن چشم چقدر است؟

میکروپیگمنتیشن چشم معمولاً بین ۱ تا ۳ سال ماندگاری دارد. مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن چشم به عواملی مانند: رنگ و دستگاه میکروپیگمنتیشن مورد استفاده، تکنیک و مهارت پیگمنتر و مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن بستگی دارد.

همانطور که در مورد تاثیر رنگ و دستگاه مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن چشم ذکر شد، استفاده از رنگ و دستگاه مناسب روی مقدار و عمق کاشت رنگ و در نتیجه ماندگاری میکروپیگمنتیشن مؤثر می باشد.

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر ماندگاری میکروپیگمنتیشن چشم، مهارت و تکنیک پیگمنتر است. یک پیگمنتر می بایست اصول طراحی استاندراد میکروپیگمنتیشن چشم و همچنین کاشت صحیح رنگدانه را آموزش دیده باشد و در اجرای آن حرفه ای باشد تا بتواند میکروپیگمنتیشنی زیبا، طبیعی و ماندگار ایجاد کند.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن نیز بر مدت زمان ماندگاری تاثیر می گذارند. بعد از انجام میکروپیگمنتیشن چشم می بایست روزی یکبار از کرم های استریل مخصوص برای چرب کردن پوست پلک استفاده نمایید و از تماس دست و آب با چشم ها اجتناب نمایید.

تکنیک های مهم در انجام میکروپیگمنتیشن چشم

در حال حاضر تکنیک های پرکاربرد در میکروپیگمنتیشن چشم شامل بن مژه، خط چشم و سایه چشم(آیشیدینگ) می شود.

بن مژه

در این تکنیک با کاشت رنگدانه در بین مژه ها خطی بسیار ظریف روی محل رویش مژه ها ایجاد می گردد. این خط مشکی و ظریف باعث می شود مژه ها ظاهری پرپشت تر داشته و همچنین فرمی طبیعی و جلوه بیشتری به چشم ها می بخشد.

خط چشم

در این روش خط چشمی نازک، متوسط و یا کمی ضخیم متناسب با چهره فرد و اصول استاندارد طراحی چهره می توان ایجاد نمود. این خط چشم ظاهری مانند آرایش های روزانه داشته با این تفاوت که نیمه دائم بوده و حداقل ۱ تا ۳ سال ماندگاری دارد.

سایه چشم

سایه چشم یا آیشیدینگ یکی دیگر از روش های آرایش دائم چشم است که در آن با ایجاد خطی ظریف و سایه ای پودری و طبیعی می توان زیبایی منحصر به فردی به چشم ها بخشید. این روش همچنین برای تبدیل تاتو های قدیمی و پخش شده به سایه ای طبیعی و زیبا نیز به کار میرود.

میکروپیگمنتیشن چشم چیست | میکروپیگمنتیشن خط چشم | آموزش میکروپیگمنتیشن خط چشم

بهترین دستگاه میکروپیگمنتشن برای کار چشم

در میکروپیگمنتیشن چشم، استفاده از دستگاه استاندارد و ایمن نیز اهمیت بالایی دارد. از آنجایی که پوست پلک ها بسیار نازک بوده، در صورتی که عمق نفوذ سوزن یکنواخت و قابل کنترل نباشد امکان آسیب به پوست پلک و پخش رنگ وجود دارد.

 

در دستگاه های آمیا، عمق نفوذ سوزن قابل تنظیم بوده و همچنین به دلیل قدرت مناسب دستگاه و وجود میکروپروسسور (در دستگاه مد ریوایو آمیا) عمق نفوذ سوزن در پوست ثابت بوده و به هیچ وجه به پوست آسیبی نمی رسد.

 

همچنین کارتریج دستگاه های آمیا استریل بوده و از ایجاد حساسیت و یا عفونت در چشم ها جلوگیری می نماید.

بهترین رنگ مورد استفاده در آرایش دائم چشم

از آنجایی که چشم ها، عضو حساسی در صورت هستند، در انتخاب دستگاه و رنگ برای میکروپیگمنتیشن چشم ها می بایست دقت بیشتری داشته و حتما از رنگ ها و دستگاه های استاندارد استفاده نمایید.

 

رنگ های غیراستاندارد معمولا استریل نبوده و در صورت استفاده از این رنگ ها امکان ایجاد عفونت در پلک ها وجود دارد که این عفونت می تواند آسیب های جبران ناپذیری به سلامت و زیبایی چشم ها وارد کند.

 

همچنین احتمال پخش رنگ و تغییر رنگ در رنگ های غیر استاندارد وجود دارد و در صورت پخش رنگ، زیبایی چشم ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

میکروپیگمنتیشن چشم چیست | میکروپیگمنتیشن خط چشم | آموزش میکروپیگمنتیشن خط چشم

رنگ های آمیا ، با استفاده از مواد اولیه دارویی و مطابق با استاندارد ResAP (2008)1 تولید شده و در مراحل نهایی تولید با استفاده از اشعه گاما استریل می شوند. بنابراین در صورت استفاده از رنگ های آمیا برای میکروپیگمنتیشن چشم امکان ایجاد حساسیت و عفونت در چشم ها وجود ندارد.

همچنین رنگ بلک بیوتی آمیا از سری ارگانیک، دارای رنگدانه های مشکی بوده که بعد از میکروپیگمنتیشن چشم ها تغییر رنگ به آبی یا سبز نمی دهند و نتیجه ای زیبا و طبیعی در چشم ها ایجاد می کنند.

دیگر مقالات آموزشی آمیا

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.

القائمة